مقاله

آشنایی با اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته

اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته
 • همراه سایت دلتاتک باشید تا با اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته آشنا شوید. با پیشرفت علم و فناوری دیگر نیازی نیست افراد تمام وقت مراقب محصولاتشان باشند، امروزه این کار با ابزاری به نام دوربین مداربسته انجام می شود. واژه دوربین مداربسته ( closet circuit television ) یا به اختصار cctv می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

  آشنایی با اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته

  کاربرد دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. از جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی. استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است. بطور مثال می توان به دوربین های دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد. آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها ۵۱ درصد از تعداد جرایم کاسته شده است.

  برای نصب دوربین مدار بسته ادارات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در فرودگاه ها میزان کاهش جرایم ۲۳% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته این مقدار ۷% بوده است. دوربین های مداربسته قابلیت های زیادی دارند، یکی از مهم ترین قابلیت های آن اسمارت ترکینگ است. 

  اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته چیست؟

  نخستین دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۲ میلادی توسط شرکت زیمنس آلمان به منظور مشاهده پرتاب موشک های v2 نصب شد. کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر میرود کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس. یکی از قابلیت های دوربین های نسل جدید توانایی تعقیب هوشمند یا Smart Tracking است.

  برای تعمیر دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  دوربین های ردیاب PTZ فناوری جدیدی هستند که به شما کمک می کند تا ایمنی خانه یا محل کسب و کار خود را افزایش دهید. این دوربین ها می توانند اهداف مختلف را در محل ردیابی و دنبال کنند. با استفاده از قابلیت های موجود در این دوربین ها، قادر خواهید بود دوربین را به اطراف حرکت داده و بر روی شخصی یا شی مورد نظر زوم کرده و جزئیات بیشتری را در تصویر مشاهده نمایید. 

  نحوه عملکرد اسمارت ترکینگ یا smart tracking

  نحوه عملکرد اسمارت ترکینگ در دوربین های مداربسته به این شکل است که دوربین یک سوژه را بر اساس پارامتر های تعریف شده در خود تشخیص داده و آن را در طول بازه دید خود، که معمولا بسیار گسترده است دنبال می کند. این قابلیت باعث افزایش کارایی دوربین های گردان می شود، زیرا همان طور که می دانید این دوربین ها با وجود امکان چرخش در جهات مختلف تنها می توانند یک محل یا هدف را نمایش دهند.

  برای پشتیبانی دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  این موضوع باعث می گردد نتوانند به صورت موثر یک محیط وسیع را پوشش دهند. مگر اینکه فردی به طور دائم به عنوان اپراتور در محل حضور داشته باشد. اما قابلیت اسمارت ترکینگ ( Smart Tracking ) به شما این امکان را می دهد. که دوربین را در محلی قرار داده و بدون نگرانی بتوانید روند جابه جایی افراد را نظاره و دنبال کنید. قابلیت تعقیب هوشمند به ویژه برای ورودی مکان هایی که حساسیت بالایی نسبت به تردد افراد مختلف دارند. و تعداد افراد وارد شونده به آن ها محدود است. بسیار کاربردی است.

  نحوه شناسایی اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته

  با پیشرفت علم پردازش تصویر در دوربین های مداربسته روش های شناسایی اهداف در این دوربین ها نیز گسترش یافته است. در حال حاضر از روش های زیر برای شناسایی و ردیابی سوژه ها استفاده می گردد:

  Manual (دستی):

  حالتی است که شما به صورت دستی یک سوژه را برای دوربین مداربسته تعریف می کنید. و دوربین مداربسته به صورت خودکار در بازه دید خود آن را شناسایی و تعقیب می کند.

  Line Crossing Trigger (فعال شدن با عبور سوژه از خط):

  در این حالت شما خطی فرضی را تعیین نموده، و با عبور سوژه ها از این خط، دوربین مداربسته به طور خودکار در بازه دید خود آن را تعقیب می کند.

  Region Entrance/Exiting Trigger (فعال شدن با ورود یا خروج سوژه از یک ناحیه):

  در این حالت شما به جای یک خط فرضی، یک ناحیه مجازی را برای دوربین مداربسته تعریف می کنید. به این ترتیب با وارد شدن یا خارج شدن سوژه مورد نظر به این ناحیه، دوربین مداربسته آن را تشخیص داده و دنبال خواهد نمود.

  برای پیکربندی شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  Unattended Baggage Trigger (تشخیص کالا یا اشیا رها شده):

  در این حالت دوربین می تواند اشیایی را که برای مدت طولانی در یک مکان عمومی رها شده اند. را شناسایی کرده و آن ها را به صورت دقیق در تصاویر نمایش دهد. این روش معمولا مناسب برای محیط های عمومی پر تردد مانند. فرودگاه ها، فروشگاه ها، ایستگاه های مترو یا قطار به منظور شناسایی عوامل احتمالی خرابکاری یا بمب گذاری است.

  Object Removal Trigger  (تشخیص حذف اشیا از تصویر):

  در این حالت دوربین مداربسته نسبت به حذف یک شی ثابت در محیط حساس است و آن را تشخیص می دهد. این قابلیت برای محیط هایی مانند موزه که دارای اشیا حساس، ثابت و قیمتی هستند مناسب است. با توجه به ساختار تعقیب هوشمند استفاده از این قابلیت تنها برای دوربین های مداربسته گردان قابل انجام است.

  برای امنیت شبکه های کامپیوتری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  سخن یاپانی در باب اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته

  انتخاب صحیح دوربین مداربسته ای که مناسب برای خانه یا کسب و کار شما باشد یک تصمیم بسیار مهم است. اگر انتخاب درستی نداشته باشید، ممکن است اموال و داراییتان در معرض خطر بیفتند. به گفته سایت دلتاتک با استفاده از قابلیت اسمارت ترکینگ دوربین مداربسته قادر خواهید بود دوربین را به اطراف حرکت داده و بر روی شخصی یا شی مورد نظر زوم کرده و جزئیات بیشتری را در تصویر مشاهده نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *