مقاله

روش های اتصال دو دوربین با یک کابل شبکه

اتصال دو دوربین
 • اتصال یک دوربین IP به یک کامپیوتر کار بسیار آسانی است، به خصوص اگر مهارت‌های تکنولوژی پایه داشته باشید. اما اکنون سوال این است: ” چگونه چند دوربین آی پی را به یک کامپیوتر متصل کنیم؟ در این بخش از مقاله به صورت مفصل مواردی را به شما توضیح داده ایم و سعی کردیم به صورت جزئی به آن بپردازیم. روش های اتصال دو دوربین با یک کابل شبکه موضوع این مقاله می باشد.

  برای طراحی نقشه دوربین تحت شبکه با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  اگر دوربین امنیتی شما دارای یک پورت اترنت (‏که برای اتصال یک کابل شبکه استفاده می‌شود)‏است، شما فقط باید از آن برای انتقال ویدئو به کامپیوتر یا ضبط‌ کننده‌های خود استفاده کنید. به شما خواهیم گفت که چگونه با استفاده از یک سوئیچ شبکه / روتر و نرم‌افزار های مربوطه، ویدئو را از چندین دوربین IP مستقیما به یک کامپیوتر متصل سازید.

  روش های مربوط برای وصل کردن دو دوربین با یک کابل شبکه

  شما باید ویژگی های مربوط به کابل را در نظر بگیرید. زیرا کابل زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که دو دوربین را پشتیبانی کند. در ابتدا می توانید سرکابل ها را سوکت بزنید. می توانید از هشت سیم استفاده کنید که ۴ سیم زوج در سوکت قرار داده می شود. در مرحله بعد چهار سیم رزرو را از کابل باید جدا سازید و برای دوربین دوم سوکت بزنید.

  برای طراحی نقشه دوربین با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  برای سوکت زدن هم باید روکش کابل ها را ببرید و هشت سیم را از هم جدا سازید. و برای سوکت زدن سیم ها به صورت کامل باید دو نوع تیپ را در نظر بگیرید. که می شوند تیپ A و تیپ B.

  برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خوان با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  در تیپ A سیم ها به صورت سفید/سبز، سبز، سفید/نارنجی، آبی، سفید/آبی، نارنجی، سفید/قهوه ای و قهوه ای است. در تیپB  سیم ها به صورت سفید/نارنجی، نارنجی، سفید/سبز، آبی، سفید/آبی، سبز، سفید/قهوه ای و قهوه ای است.

  • نمودار دوربین شبکه 

  ​​​​​​میخواهیم شما را با کاربرد چند وسیله مهم که مربوط به روش های اتصال دو دوربین با یک کابل شبکه است آشنا سازیم. خب، اولین اقدام شما این است که به نمودار دوربین شبکه توجه کنید. تا بفهمد که چگونه دوربین‌های IP در شبکه متصل خواهند شد. نمودار شبکه یک لپ‌تاپ را در سمت چپ متصل به یک سوئیچ نشان می‌دهد که به ۲ دوربین IP متصل است. اتصالات از طریق کابل شبکه ‏(UTP)‏انجام می‌شود.

  برای نصب دوربین مدار بسته منازل با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  • اجزای شبکه 

  ​​​​​​​​   ۱_لپ‌تاپ 

  ​​​​​​​​این درگاه اترنت برای اتصال لپ ‌تاپ شما به دستگاه‌های شبکه باید از سوئیچ‌ها و روترها استفاده می‌شود. درگاه اترنت لپ‌تاپ می‌تواند با سرعت‌های مختلفی کار کند، به این معنی که می‌تواند حجم مشخصی از ترافیک در شبکه را کنترل کند. به همین دلیل است که شما چیزی مانند “پورت اترنت ۱۰۰ Mbps یا ۱۰۰۰ Mbps” را در مشخصات لپ‌تاپ می‌بینید. ​

  برای نصب و راه اندازی دوربین تشخیص چهره با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  مهم نیست که کدام یک از این گزینه‌ها در لپ‌تاپ شما موجود هستند، چون پایین‌ترین آن‌ها (‏۱۰۰ Mbps)‏به اندازه کافی سریع است تا تمام ترافیک دوربین‌های IP را تنها با استفاده از کسری از سرعت کنترل کند. بنابراین، این تمام چیزی است که شما باید در مورد لپ‌تاپ بدانید، ممکن است یک پورت اترنت با حداقل سرعت ۱۰۰ Mbps برای اتصال به شبکه شما داشته باشد.

  ۲_سوئیچ 

  ​​​​​​​​عنصر بعدی که می‌توانید در نمودار شبکه ببینید سوئیچ است .این دستگاه برای اتصال چندین دوربین IP به یک کامپیوتر ضروری است زیرا با تغییر ترافیک بین تمام دستگاه‌های متصل به آن کار می‌کند. شما می‌توانید سوییچ‌ها را با تعداد متفاوتی از پورت های اترنت، مانند ۵، ۸، ۱۲، ۲۴ و ۴۸ خریداری کنید. بستگی به تعداد دستگاه‌هایی دارد که می‌خواهید در شبکه به آن‌ها متصل شوید.

  برای نصب و راه اندازی دوربین هوشمند با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  شما فقط باید دوربین و لپ‌تاپ خود را به این دستگاه‌ها متصل کنید و اگر نمی‌خواهید نیازی نیست که آن را به اینترنت متصل کنید. در واقع، برای اتصال به اینترنت شما باید از یک روتر استفاده کنید.

  ۳_روتر 

  ​​​​​​​​احتمالا شما یک روتر در خانه دارید که دستگاه‌های شما را به اینترنت متصل می‌کند و همچنین می‌توانید از آن برای اتصال چندین دوربین IP به یک کامپیوتر استفاده کنید.

  روتر شبیه به یک سوئیچ است. برخی مدل های روتر دارای ۴ پورت اترنت در سمت چپ است، که اساسا یک سوئیچ مورد استفاده برای اتصال دستگاه‌ها است، بنابراین شما می‌توانید ۱ لپ‌تاپ و حداقل ۳ دوربین IP را در آن پورت ها متصل کنید.

  برای نصب و راه اندازی دوربین ثبت پلاک با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  پورت دیگر اترنت درست در مرکز قرار دارد‏، پورتی است که به اینترنت متصل می‌شود اما اجباری نیست که دوربین شما به اینترنت متصل باشد، بلکه با یک روتر این گزینه‌ها در دسترس است. پورت روتر اترنت معمولا با سرعتی مانند ۱۰۰ Mbps کار می‌کند.

  ۴_دوربین IP 

  درست مانند کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما، دوربین IP یک دستگاه شبکه است که به سوئیچ یا روتر متصل است. در این مرحله می توانید ببینید یک کابل اترنت متصل به پورت اترنت دوربین وجود دارد و در این مورد، قدرت مستقیما از طریق چنین کابلی با استفاده از فن‌آوری PoE به این دوربین می‌رسد.

  برای بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  یک اتصال‌دهنده سبز وجود دارد که شما می توانید آن را ببینید. برای یک اتصال برق معمولی استفاده می‌شود، فقط در صورتی که دوربین IP شما یا سوئیچ / روتر با PoE کار نکند، می‌توانید از یک منبع برق معمولی استفاده کنید.

  برای نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  پورت اترنت بر روی دوربینی که می‌تواند با سرعت تا ۱۰۰ Mbps کار کند می تواند بسیار کاربردی باشد. چون دوربین، در واقع، از حدود ۲ تا ۳ Mbps برای جاری کردن ویدئو با کیفیت بالا (‏فول HD)‏بر روی شبکه استفاده می‌کند، که به این معنی است که از حدود ۲ تا ۳ % (‏برخی تا ۵ %)‏سرعت موجود استفاده می‌کند. و این تمام چیزی است که شما باید در مورد دوربین IP بدانید، فقط کابل (‏شبکه)‏اترنت و منبع برق را متصل کنید و این کار انجام می‌شود.

  • وصل کنید

  حالا که اطلاعات اساسی در مورد همه عنصر در این مقاله به شما داده شده است، در نهایت نیاز دارید که این ها را به یک دیگر وصل سازید نکته ای که باید ذکر کنیم این است که اگر به دوربین‌های بیشتری نیاز دارید، آن‌ها را به سوئیچ یا روتر اضافه کنید. فقط دقت کنید که به اندازه کافی پورت های اترنت در دسترس داشته باشید. ​ فقط به اضافه کردن دوربین‌های بیشتر ادامه دهید و این راهی است که می‌توانید چندین دوربین متصل به شبکه داشته باشید و با کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود ارتباط برقرار کنید.

  برای نصب دوربین مدار بسته کارخانجات با کارشناسان دلتاتک در تماس باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *